Abyss
Nim Solaris pojawiła się na Wraeclaście, zamieszkiwała go rasa odrażających stworów uciekających od światła. Wierzono, że dawno już wyginęła, nie zostawiając po sobie śladów ani wspomnień w księgach historii. Przynajmniej dopóki ziemia nie zaczęła się rozstępować. Przez eony, w najgłębszych i najczarniejszych zakątkach mnożyli się, by teraz w niebywałych liczbach wydostać się na powierzchnię. Nienawistny nienasycony rój horrorów głodnych odzyskania Wraeclastu. Odepchnij ich lub daj się pochłonąć Odchłani.
Po podejściu wystarczająco blisko, pęknięcia w ziemi zaczną się rozszerzać i rozprzestrzeniać, co pozwoli okropieństwom z Otchłani wspiąć się na powierzchnię. W miarę, jak będą one pokonywane, Otchłań będzie szerzyła się dalej. Jeśli będziesz wystarczająco szybki, wyrwa zostanie zamknięta, za to wyłoni się skrzynia z nagrodami.

Niektóre napotkane Otchłanie mogą zakończyć się nie wyłonieniem skrzyni, lecz otwarciem zejścia do Głębin. Gwarantują one mały bossfight, którego nagrodą zawsze jest pasek z gniazdem na Abyss Jewel. Rzadziej, Głębina zamieszkiwana jest przez Licza, bossa Otchłani, który gwarantuje nagrodę w postaci ekskluzywnego przedmiotu unikalnego.
Klejnoty Otchłani – abyss jewele – są to klejnoty, które oferują szereg godnych uwagi modów, jakich nie da się uzyskać na regularnych klejnotach. Da się je osadzać nie tylko w gniazdach w drzewie pasywnych, ale można je również nosić w specjalnych gniazdach Otchłani, które znajdziesz na ekskluzywnych paskach oraz unikalnych.


Spotkana na mapie rozpadlina wygląda następująco:

Animacja spotkanego na mapie Abyssu

Co ciekawe, wielu graczy łatwo ją pomija, ale jest też wyraźnie zaznaczona na minimapie:

Ze skrzynki po zakończonej walce wypada gwarantowany abyssowy Eye Jewel:

Rozróżniamy cztery ich rodzaje:
Hipnotyzujące Oko – losuje mody ofensywne dla spelli
Mordercze Oko – losuje mody ofensywne dla ataków
Szukające Oko – losuje mody ofensywne dla ataków
Upiorne Oko – losuje mody dla przywoływacza


Poza tym, każde Oko może losować defensywne mody w postaci życia, energy shield, pancerza, zwinności, regeneracji, odporności, a także atrybuty.

Rzadziej, zamiast wyłaniającej się skrzynki, na końcu walki możemy spotkać się z pogłębieniem się rozpadliny, co umożliwia nam zejście do Głębin:

Na dole znajdziemy krótki labiryncik, na którego końcu znajduje się arena. Po drodze natomiast można spotkać wiele nagromadzonych skarbów, pośród których często łatwo znaleźć Abyssowe Jewele.

Pospolitym bossem Głębin jest prymitywny obelisk, który do upadłego przywołuje potwory Otchłani.

Dużo rzadziej przychodzi graczowi spotkać na arenie jednego z Liczy, ostatecznych bossów Abyss.Klejnoty Otchłani można osadzić, poza drzewkiem, w następujących przedmiotach:

Stygian Vise – pasek ze zdefiniowanym jednym gniazdem Odchłani w implicicie – gwarantowana nagroda ukończenia Głębin Odchłani, niezależnie od bossa. Podlega orbom i crafcie na stole.

Z każdego Licza, rzadkiego bossa Głębin Odchłani, gwarantowany jest co najmniej jeden abyssowy unikalny przedmiot, losowy z niniejszej listy:

Darkness EnthronedUnikalny Stygian Vise oferujący łącznie dwa Gniazda Odchłani, którego jedynym innym modyfikatorem jest zwiększenie efektów osadzonych klejnotów o 75%.

Tombfist
Rękawice oferujące jedno lub dwa Gniazda Odchłani.
Link do pełnego opisu

Light Poacher
Hełm oferujący jedno lub dwa Gniazda Odchłani.

Link do pełnego opisu

Bubonic Trail
Buty oferujące jedno lub dwa Gniazda Odchłani.
Link do pełnego opisu

Shroud of the Lightless
Pancerz oferujący jedno lub dwa Gniazda Odchłani.
Link do pełnego opisu


Ponadto, normalny lub rzadki przedmiot, na którym zastosuje się rezonator z Hollow Fossilem, podmieni jedno z gniazd na gniazdo Odchłani. Działa tylko na hełmach, rękawicach i butach.Tipy i triki:

  1. Jeśli polujesz na Licza, to przyda ci się wiedza, że zejście do Głębin pojawia się tylko na pierwszym przystanku rozpadliny. Jeśli po pierwszej wyrwie rozpadlina kontynuuje dalej i dalej, to na pewno zakończy się to tylko skrzynką.
  2. W Głębinach mamy do posłuchania dwa różne soundtracki. Jeśli na arenie będzie tylko obelisk, to muzyka w tle jest ambientowa. Jeśli na arenie będzie Licz, to muzyka jest bardziej energiczna.Wkrótce:
– filmiki z walkami z Liczami
– karta ligi Abyss
– o miastach Otchłani w Delve