Zapowiedź Siege of the Atlas, Archnemesis

W Siege of the Atlas, dwa nowe Eldritch Horrory nadeszły, by pochłonąć Atlas Światów. Dołącz do grupy Komandora Kiraca i obroń Atlas oraz sam Wraeclast przed tymi kosmicznymi zagrożeniami.

Ten duży dodatek endgame’owy zawiera nowe systemy Atlasowe, końcowe bossy gry, jedno gigantyczne drzewo pasywnych Atlasowych, crafting nowych Eldritch implicit modów, nowe unikalne, ligę Archnemesis i wiele więcej!

Komandor Kirac przejął odpowiedzialność za obronę Atlasu i założył bazę w Archipelagu Karui, gdzie sprowadził kilka map device’ów. Usłyszał o Twoich dokonaniach i zaproponował Ci dołączenie do jego grupy, której zadaniem jest infiltracja Atlasu, by dowiedzieć się jak najwięcej o nowym zagrożeniu wobec Wraeclastu. Spotykasz Maven i dowiadujesz się, że przybyły już kolejne Eldritch Horrory: The Searing Exarch oraz The Eater of Worlds. Trzeba ich powstrzymać, nim pochłoną wszystko, co jest nam znane.

The Searing Exarch oraz The Eater of Worlds to najpotężniejsze byty, jakie widział Wraeclast. Droga do ich zagłady wiąże się z eksploracją wielu influenced map i pokonaniem im podległych: Czarnej Gwiazdy oraz Nieskończonego Głodu.

Wiele mechanik Atlasowych zostało zmienionych w celu kreacji rozbudowanych systemów, które łatwo opanować.

  1. Regiony zostały usunięte, więc wybrane specjalizacje (np. ligowe) wpływają na wszystkie mapy.
  2. Zamiast żmudnego poszukiwania aż 16 watchstone’ów, teraz zdobywa się tylko cztery voidstone’y, by smaksymalizować tiery map w Atlasie.
  3. Wylosowane sekstantami mody voidstone’ów można przenieść do przedmiotu, by zachować na później, lub wymienić z innymi graczami.
  4. Komandor Kirac oferuje wiele zróżnicowanych zadań, które zwiększają wyzwania i nagrody na mapach.

Powiedz papa Regionowym drzewom pasywnych Atlasu, a powitaj jedno gigantyczne drzewo z ponad 600 pasywnymi. Każda ukończona mapa, jak również spełnianie różnych zadań Atlasowych, gwarantuje punkty do rozwoju drzewa.

Dla każdego z dwóch nowych głównych bossów istnieje zestaw potężnych Eldritch implicit modów, które można zyskać na przedmiocie dzięki nowym orbom. Nowy mod implicit zastępuje poprzedni, jeśli dany przedmiot już miał, ale za to można naraz mieć dwa różne Eldritch implicit mody jednocześnie.

Te orby nie działają na przedmioty unikalne. Korupcja przedmiotu, której wynikiem jest wymiana implicitu, usuwa influencowy modyfikator.

By manipulować tierem modyfikatorów, można używać Orb of Conflict, która zwiększa jeden losowy Eldritch implicit o tier w górę, a drugi zmniejsza o tier w dół. Nowe Eldritch Chaos, Exalted i Orb of Annulment kontrolują wyłącznie albo prefiksy, albo sufiksy na przedmiocie w zależności od tego, czy wyższy tier ma mod Searing Exarcha, czy World Eatera.

Każdy z czterech nowych bossów ma swoją pulę dropów unique. Jest ich kilkanaście i niektóre z nich to najpotężniejsze przedmioty, jakie widziało Path of Exile. Część z nich umożliwia nowe buildy postaci.

W lidze Archnemesis będziesz kreować swoje własne walki z rare bossami, w których aplikujesz nowe modyfikatory na spetryfikowanych potworach spotykanych na każdym obszarze. Te modyfikatory dodają niebezpieczne ruchy do ich repertuaru zachowań, ale zwiększają też nagrody, jakie można otrzymać po ich pokonaniu. Każdy kolejny spetryfikowany potwór na tym samym obszarze zachowuje wszystkie modyfikatory zaaplikowane na poprzednich, co pozwala na uzyskanie ekstremalnie trudnych i nagradzających walk.

Z nowych 60 modów do odkrycia, ponad połowę zyskuje się przez łączenie innych w konkretnych kombinacjach w poszukiwaniu najbardziej wartościowych.

W nowym updacie również zmiany w balansie, które obracają się głównie wokół buffów dla skilli castowanych oraz wymagających łuków, a na nerfach trapów, mine’ów i totemów. Wprowadzone zostanie kilka nowych kamieni. Niestety ten dodatek nie doczekał się zdolności aktywnych.

Nowością są też nowe stash taby: na kamienie i na flaszki. Kamienie można sortować po rodzaju, quality czy poziomie, a flaszki po rzadkości, rodzaju. Nawet w przypadku nie posiadania tych stron w stashu, można ustawiać affinity na innych stronach.

Finalnie, jak co ligę, do sprzedaży włączono nowe supporter packi (a wyłączono paczki z Expedition).

Kupić je można o tutaj: https://www.pathofexile.com/purchase

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *