Zapowiedź dodatku The Forbidden Sanctum

W nadchodzącym dodatku, przetestujesz swoją rozwagę w wybieraniu ścieżki, wiodącej przez niebezpieczne hale Sanctum. Będąc w środku, każda decyzja może cię dużo kosztować.

Grudniowy dodatek wprowadzi zarówno nową ligę – Sanctum, jak i ulepszenia do rozgrywki endgame’owej, dwa nowe Skill Gemy, siedem Vaal Skill Gemów, ponad 15 nowych unikalnych przedmiotów, znaczące zmiany w balansie jeweli, klątw, modyfikatorów mobów, unikalnych broni i wiele więcej. Z dumą przestawiamy również Ruthless – opcjonalny sposób gry w Path of Exile z ekstremalnym niedoborem przedmiotów.

Odważ się wejść

W nowej lidze odkryjesz The Forbidden Sanctum, starożytny azyl Templarów, ukryty w podziemiach Fellshrine Ruins. Opuszczony przez długi czas, teraz znajduje się pod kontrolą wrogich istot. Musisz go zwiedzić, odsłonić jego sekrety i pokonać czające się wewnątrz zło.

Po wejściu do Sanctum, dostaniesz mapę ujawniającą kilka hal przed tobą. Niewiele informacji o pokojach i ich nagrodach zostanie ci przekazane, więc musisz być ostrożny, bo każdy błąd może zmniejszyć twoją determinację. Gdy się ona wyczerpie, twój czas w Sanctum dobiegnie końca. Z każdym wejściem postaraj się dotrzeć dalej i dalej wgłąb czterech pięter azylu.

Dostosuj się, inaczej zginiesz

Pokoje w Sanctum skrywają wiele sekretów. Niektóre mogą zawierać starożytne fontanny, przy których odpoczniesz, by zregenerować część swojej determinacji, podczas gdy wejście do innych przeklnie cię nieszczęściem, spowalniając twój postęp. Te klątwy będą się kumulować wraz z długością twojej eksploracji. Możesz również otrzymać dary, błogosławieństwa, pomagające ci przezwyciężyć niebezpieczeństwa sanktuarium. Za każdym razem, gdy wejdziesz do środka, napotkasz unikalny układ, który musisz przemyśleć i do którego się dostosować.

Zapłać cenę

Wewnątrz Sanktuarium, znajdziesz złote monety, zwane Aureus, używane niegdyś przez Templarów w celach handlowych. Ukryte są w skrzyniach i ciałach zabitych potworów. Chociaż należą one do sanktuarium i nie wyniesiesz ich na zewnątrz, możesz je wymienić za przedmioty napotkanego od czasu do czasu handlarza. Wydawaj swoje monety mądrze, bo mogą ci się przydać do zakupu istotnego daru, gdy przyjdzie na to odpowiedni czas.

Graj o życie

Złowrogie moce kontrolujące Sanktuarium od czasu do czasu podarują Ci Przeklęty Pakt. Zaoferuje ci on potężny benefit z odpowiednio niebezpieczną ceną. Choć Pakt będzie cię kusić, musisz wybrać z ostrożnością. Podjęta decyzja może oznaczać koniec twojej przygody w sanktuarium lub być punktem zwrotnym twojego sukcesu.

Zbieraj żniwa… lub zbieraj łzy

Wiele pokojów w Sanctum zaoferuje ci wybór pośród orbów. Możesz przyjąć nagrodę lub odejść, wiedziony obietnicą jeszcze większej nagrody. Odłożenie nagrody do końca piętra lub nawet do końca całego Sanktuarium może jednak wiązać się z dużym ryzykiem. Jeśli skończy się twoja determinacja przed dotarciem do celu, stracisz wszystko, o co grałeś. Czy wystarczająco uwierzysz w siebie, by podjąć ryzyko i potencjalnie odebrać wielką nagrodę? Czy wolisz rozegrać to bezpiecznie i wyjdziesz z tym, co masz?

Odkryj Relikty Templariuszy

W trakcie eksploracji Sanctum, natkniesz się na szczególny ołtarz, na którym można umieścić Relikt Templariuszy. Te sprawiają, że jesteś potężniejszy w Sanktuarium i trwają cały czas, w każdym podejściu. Ich nieprzerwana moc jest kluczowa w przedzieraniu się głębiej do skarbców za każdym razem. W miarę zbierania kolejnych Reliktów, musisz podejmować wybory, by zostawić te najbardziej korzystne i odpowiednio rearanżować ołtarz.

Być może uda ci się też znaleźć Sanctified Relics. To bardzo rzadki rodzaj reliktu – wpływa on bezpośrednio na build twojej postaci. Możesz używać jednocześnie tylko jednego, ale jego działanie działa również poza Sanctum.

Nie można wymieniać reliktów między graczami.

Pokonaj strażników

Sanktuarium to dom dla wielu bossów. Nie tylko tych napotykanych losowo, czy tych na końcu każdego piętra. Graczy czeka bowiem również spotkanie z bytem kontrolującym je. Zwycięskie walki nagrodzą reliktami, stosami monet Aureus, masywnym expem, nowymi przedmiotami unikalnymi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *